Juuru Huvikool sai uue digiklaveri!

Viimati uuendatud Esmaspäev, 03 Märts 2014

Pärast jõulukuu Vallalehes olnud üleskutset toetada Huvikoolile digiklaveri ostmist avanesidki helded südamed: Harviker OÜ, kahe pere lapsevanemad Ivar Aus ja Lea Jalukse ning südamega alati Huvikoolile kaasa elavad Sirje Endre, Aili Normak ja Anu Lillemägi, kes arvatavasti Juuru vallas toimuvat hoolega jälgivad. Klaver polnud sugugi odav (1619 eurot) – võib järeldada, et annetajad olid eriti helded. Kui veel natuke raha koguneb siis saame ka klaveritooli.

Uus klaver asub solfedžo-õpetuse klassis – nõnda on täpne helikõrgus alati õiget häält andmas. Olgugi, et nimetust kannab Roland HP503 SuperNATURAL Digital Piano, tabasid nutikad ja erksad õpilased ikkagi ära, et heli on teistsugune kui päris klaveril. Nüüd võimalus alati n-ö „maitse“ üle vaielda ja erinevate klaverite plusspunkte kokku lugeda.

Usume, et on lahenenud ka probleem, et Huvikool ei saanud koolimajas toimuvatel üritustel esineda. Korralik pill aitab viiulimängijaid saata ja klaveriõpilasedki võivad sellel oma oskuseid näidata, olgu asukoht auditoorium või võimla.

Ei oska öelda kumb tõik rohkem üllatas, kas uus klaver või selleks annetajatelt tulnud kiire vastus üleskutsele. Esialgu ei mängi ainult pill, vaid vastu kumab ka palju headust, osavõtlikkust ning rõõmsat tahet meie oma Juuru valla laste muusikaharrastusele kaasa aidata. Suur tänu!

Lahtiste uste päeva uue klaveriga tutvumiseks ja väikese kontserdi anname neljapäeval, 13. märtsil kell 13 Juuru Eduard Vilde Kooli* 4. korrusel!

Südamest tänades kooli direktsiooni ja heldeid annetajaid

Juuru Huvikooli õpetajad

*Tekstis olev nimi ei ole kinnitatud kooli uue nimena, vaid tundus teksti autorile keelenõustaja soovitustest sümpaatseim.