Huvikooli õpilased Estonias 2

Viimati uuendatud Teisipäev, 12 Jaanuar 2016

Juuru huvikooli õpilased külastasid juba teist aastat Eesti Kontserdi poolt noortele korraldatud filmimuusika kavaga kontserti 27. novembril 2015 Estonia kontserdisaalis.

Taas oli kavas kontsert maailma filmimuusika megastaari John Williamsi loomingust, kes on kirjutanud muusika väga paljudele tuntud filmidele. Möödunud hooaegade populaarsetele “Star Wars’i”-kontsertidele oli väärikaks järjeks muusika sellistest eri põlvkondi ühendavatest filmidest nagu “Superman”, “Indiana Jones”, “Kolmanda astme lähikontaktid”, “Lõuad” ja “Juura-ajastu park”.

John Williams on võitnud viis Oscarit, neli Kuldgloobust, seitse Briti Filmiakadeemia auhinda ning 21 Grammyt. Oma 47 Oscari-nominatsiooniga on ta Walt Disney järel enimnomineeritute nimekirjas teisel kohal. Suur osa Williamsi filmimuusikast ringleb erinevate seadetena ka kontserdilavadel, väga sageli helilooja enda juhatusel.

Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatas Mikk Murdvee.

Nii õpilastele kui kaasa sõitnud õpetajatele ja lastevanematele kontsert meeldis ning tekkis ka uusi ideid, millistest muusikalistest üritustest üheskoos osa võtta. Näiteks 1. veebruaril kell 9.00 on Juuru rahvamajas Rahvusooper Estonia haridusprogramm "Ka ooper kõlab tuttavalt" 3.-9. klassile (osalustasu 2 eurot tasuda klassijuhatajale).

Huvikool tänab kooli transpordi korraldamise eest!