Viimati uuendatud Neljapäev, 13 Detsember 2012

Oled juba pikemat aega otsinud head jõulukingi ideed? E. Vilde nim. Juuru Gümnaasiumi tuleb Sulle appi! Pista kingikotti Eduard Vilde "Külmale maale" audioraamat.

Lisainformatsiooni tasu ja audioraamatu kättesaamise kohta küsi huvijuhi käest: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. / 5757 0339

„Külmale maale” (1896) on ausa Väljaotsa Jaani ühiskondlikust ebaõiglusest tingitud allakäiku kujutav romaan, mis sai Eesti "kriitilise realismi" läbimurde aluseks. Kirjaniku 100. sünniaastapäevaks valmis ka teose ainetel samanimeline film. Raamatust on ilmunud kümme kordustrükki ja seda on tõlgitud paljudesse võõrkeeltesse. Mõiste "Külmale maale" sai hoopis teise tähenduse II Maailmasõja ajal, kui eestlasi massiliselt põhjuseta Siberisse saadeti, nii juunis 1941 kui ka märtsis 1949.

Juuruga seob Vildet 1902. aastal ilmunud Vilde ajaloolise triloogia „Mahtra sõda“ esimene osa. Selle triloogiaga saavutas Vilde oma kuulsuse tipu. Juuru kihelkond on üks vanemaid Eestis, olles märgitud juba Taani hindamisraamatus. Juurus asub ka Mahtra Talurahvamuuseum. Esimesed teated kooli kohta Juurus pärinevad 17. sajandi lõpust. 2012. aastal täitus järjepidevast koolihariduse andmisest Juurus 140. aastat.

Audioraamat "Külmale maale" anti välja seoses kooli juubeli tähistamisega, mida peetakse traditsiooniliselt Vilde sünnikuus märtsis, ühtlasi langeb samasse kuusse märtsiküüditamise aastapäev. Audioraamatu esitlemine toimus 17. märtsil E. Vilde nim Juuru Gümnaasiumis ja 14. juunil E.Vilde muuseumis Tallinnas.