Viimati uuendatud Reede, 01 Märts 2013

Mis on heategu?

Me tajume kõik sõna heategu  erinevalt. Osad inimesed peavad seda enesestmõistetavaks, mõned arvavad, et heategu on euro laskmine heategevuskasti.

Heategu koosneb kahest sõnast – HEA TEGU.

Selge on see, et maailma me üksi paremaks ei muuda. Me ei ole kõikvõimsad.

Inimene on sotsiaalne olend, vajab teisi inimesi enda kõrvale. Meid ümbritseb ühiskond kõigi oma tavade ja väljakujunenud reeglitega. Ühel hetkel tekib soov, parandada maailma oma tahtmise järgi. Ühel hetkel aga avastame, et me ei ole nii võimsad, et tervet ühiskonda muuta oma soovi järgi. Ei jää muud üle, kui alustada iseendast ja vaadata, mida saame ära teha endaga, oma lähedastega.

Miks on nii, et heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles ja nendest ammutatakse lausa jõudu. Hea jääb vahel arusaamatuks ja ununeb, samas halb aga kriibib aastaid hinge. Kas mitte siin ei ole koht taas iseendasse vaatamiseks.

Mõelgem korraks järgmisele ütlusele - heategu on reklaamipaus kahe halva asja vahel. Mis mõte Sul peast läbi käis? Kas see, et heategu on nii nähtamatu, et ei pane tähelegi, või on heategu nii igav, et lähed reklaamipausi ajal hoopis kööki vorstileiba tegema.

Või teeme veel ühe katse. Kui klaas on poolenisti täidetud veega, siis kas vaatad seda klaasi kui pooltühja või kui pooltäis olevat? Kui vaatasid kui pooltäis, siis aitäh Sulle, Sinu elu on rõõmsameelsem ja ilmselt ei ole Sinu jaoks heategu reklaamipaus kahe halva asja vahel.

Siinkohal on mul hea meel tänada inimesi, kes oma heategudega on meile rõõmu teinud:

Vivi Ruut – valla sotisaaltöö preemia nominent

Asta Ahlberg – valla kultuuritööpreemia võitja

Ester Ilves – valla hariduspreemia võitja

Anneli Simkin - sotsiaaltöö preemia võitja , Juuru Valla Emade Ühenduse liikmena

Soovin kogu kooliperele palju õnne Vabariigi aastapäeva puhul ning rohkem heategusid meilt endilt!

Sirje Kautsaar

2013-02-22 , aktusel