header

Konkurss MÄRKA JA TORKA

Viimati uuendatud 01 Märts 2013

Tänapäeval on kõik mobiitelefonid kaameraga ja filmimisvõimalusega. Kui märkad ebanormaalset  keskkondlikku olukorda või  ohtlikku situatsiooni, siis pildista, filmi ja saada väikese kirjeldusega aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Seda nimetatakse photovoice meetodiks -  üks foto võib öelda tuhat sõna! Fotode ja videodega on võimalik edasi anda tugevat emotsiooni, mille abil saab mõjutada paikkonnas tehtavaid otsuseid.

Fotosid, videosid ning nende juurde kuuluvaid lugusid kasutatakse tõenditena nähtuste või probleemide olemasolul. Probleemide lahendamiseks võime saata need materjalid vastavatesse institutsioonidesse (omavalitsus, päästeosakond, politsei , maanteeamet, lasteaed,  vms).

Mõned näited: Millised on kõige ohtlikumad kohad liikluses kohalike lasteasutuste ümbruses? Millised on jalgrattaga liiklejale ohtlikud kohad liikluses? Kui ohutu on eakatel ja  füüsilise puudega inimestel liikuda?  Millise on  avaliku ruumi mänguväljakud ja skatepargid? Ehk saab lindile rullnoka liikumismaneerid jne.

Konkurss kestab 2013.aasta 1.detsembrini. Loosime välja igakuiselt osalejate vahel auhinna ning aasta lõpus hinnalise peaauhinna! Fotosid avaldame  nii FB Turvaline Raplamaa kui tervisedenduse kodulehel www.raplamv.ee/tervis.

Konkurss on Rapla maakonna vigastuste ennetamise projekti tegevus ja seda rahastab Eesti Haigekassa.