Emakeelepäev

Viimati uuendatud 13 Märts 2013

Emakeelepäev meenutab, et eesti keele püsimajäämine ning seeläbi ka meie identiteet ja kultuur sõltub eesti keele kõnelejatest endist. Emakeelepäeva tähistamise mõtte algatas Sonda kooli õpetaja Meinhard Laks ja seda tähistatakse luuletaja Kristjan Jaak Petersoni (1801–1822) sünniaastapäeval.

1082.jpg frame

Peterson oli esimesi, kes leidis, et talutarest pärinev maarahva keel sobib võrdväärsena kultuurkeelte hulka. Tänaseks on eesti keelest saanud elujõuline riigi-, kultuur- ja teaduskeel, mis talletab meile ainuomast kultuuri- ja minevikukogemust. Seda tasub hoida.

Pildi ja teksti allikas:  http://www.eesti.ee/ev95/et/rahvakalender/rahvakalender-internetis/1082/emakeelepaev-14-marts

Emakeelepäeva puhul kohtuvad 7.-12. klassi õpilased 4. tunni ajal auditooriumis kirjaniku Kristel Kriisaga, kes on kirjutanud populaarsed teosed "Neetud" ja "Piinatud hinged".

Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel

Vaata videot!