Teemanädal "Loodus rokib"

Viimati uuendatud 26 Aprill 2014

Alates 28. aprillist kuni 5. maini toimub Juuru koolis teemanädal "Loodus rokib". Nädala eesmärk on pakkuda õpilastele erinevaid loodusega seotud tegevusi ning õpetajatele võimalust viia läbi õuesõppetunde nii otseses kui kaudses mõttes;)

Ajakava

28. aprill osalevad 5.-7. klassi 24 õpilast Järlepa järve uurimisretkel. Tegemist on õp Meeri Ehandi algatatud loodusringi projektiga, mis ühendab endas mitu vaatlus-, uurimisretke Järlepa järve äärde, esmast kokkupuudet proovide võtmisega ning uurimistöö kirjutamisega. Projekt lõpeb 2015. aasta kevadel minikonverentsiga, kus õpilased kannavad ette oma uurimistööde tulemused.

29. aprillil tuleb Juuru kooli külla Tallinna Nõmme Loodusmaja elavnurk. Tegemist on miniloomaaiaga, mille raames saavad 1.-5. klassi õpilased tutvuda erinevate väikesemõõtmeliste loomadega.

30. aprillil on viimane võimalus tuua vanapaberit. Tehakse kokkuvõte tublima klassi ja õpilase kohta, kes kogus kõige enam vanapaberit. Ühtlasi saavad 6.-9. klassi õpilased osaleda 3D-modelleerimise töötoas, mida juhendab õp Helle Kiviselg. Töötuba toimub 6. ja 7. tunni ajal arvutiklassis. Igast klassist osaleb max 6 õpilast.

3. mai toimub üle-Eestiline kampaania "Teeme ära". Loodame, et iga õpilane leiab ühe talgupaiga, mille raames teha loodusele head.

5. mai tuleb külla Tartu Ülikooli Teadusbuss oma keemiaetendusega. Osalevad 6.-9. klassi õpilased. Etendus toimub 2. tunni ajal auditooriumis.

Teemanädala raames püüavad loodusainete õpetajad viia läbi iga klassiga vähemalt ühe õuesõppe tunni. Õuesõppe tundi on oodatud läbi viima ka teiste ainete õpetajad.